Nowy Sącz: to ostatnie dni zaniedbanego budynku przy ul. Tarnowskiej

W najbliższy poniedziałek (13 listopada) ok. godz. 15.  firma Banimex z Będzina, wykonawca budowy nowego mostu heleńskiego, rozpocznie rozbiórkę budynku przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi z ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu.

wsb3

Miejski Zarząd Dróg informuje, że nie będzie w związku z tym poważnych utrudnień drogowych. Piesi będą mogli poruszać się po wyznaczonym odcinku chodnika.

-Ruch pojazdów ulicą Piotra Skargi odbywał się będzie bez ograniczeń. W godzinach nocnych może nastąpić chwilowe ograniczenie ruchu polegające na zamknięciu pasa prawoskrętu w ul. Bulwar Narwiku. Pieszych i kierowców prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania pionowego – informują urzędnicy MZD.

Budynek przy ulicy Tarnowskiej 4 estetyką nie grzeszy. Władze miasta przy okazji wyścigu Tour de Pologne w 2015 roku, dzięki zgodzie właściciela kamienicy, zasłoniły ją kolorowym banerem z hasłem „Nowy Sącz wita”.

Decyzja o zakupie (przez miasto) budynku popadającego od lat w ruinę, zapadła w zeszłym roku. Wcześniej budynek często zmieniał właścicieli. Teraz kamienicę trzeba wyburzyć, by pod zamkiem mogło powstać rondo. To jeden z elementów inwestycji „przebudowa mostu na rzece Dunajec w ciągu ul. Legionów wraz z przebudową skrzyżowania ulic Bulwar Narwiku – Legionów – Tarnowska oraz skrzyżowania ulic Krakowska – Dunajcowa – Starowiejska”.

Czytaj również: Nowy Sącz: Wbili łopaty pod budowę nowego mostu heleńskiego

Fot. Ilustracyjne – Google Maps.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]