Nowy Sącz: Tymczasowy most na Kamienicy będzie kosztował ponad milion złotych

Prezydent Ludomir Handzel wystosował dziś pismo do marszałka, starosty oraz wójtów gmin Grybów i Kamionka Wielka, w którym prosi o wsparcie finansowe w związku z planowaną budową mostu tymczasowego w ciągu ulicy Kamiennej w Nowym Sączu. Jak informuje, koszt wybudowania takiej przeprawy wraz z wykonaniem projektów i stworzeniem dojazdów to około 1 200 000 zł.

PROTEUSGAST3

Prezydent Nowego Sącza w liście wspomina, że planuje zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, aby zabezpieczyć środki na budowę tymczasowego mostu na Kamienicy.

Jak dodaje, w uzgodnieniu z wojewodą zdecydował o współpracy z Wojskiem Polskim i wykonaniu tymczasowego mostu objazdowego z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

,,Posiadam wycenę robót montażowych oraz wszystkich robót towarzyszących, dlatego zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego mieszkańcom naszego Regionu dla wykonania mostu tymczasowego i decyzję do dnia 7 sierpnia 2020 r, aby jak najszybciej przystąpić do budowy mostu” – pisze włodarz miasta.

Poniżej pełna treść listu prezydenta Ludomira Handzla.

fot. sprzed zamknięcia przeprawy/
arch. Natalia Sekuła

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]