Z ostatniej chwili: szpital w Nowym Sączu zawiesza większość zabiegów i przyjęć

Od 3 sierpnia aż do odwołania sądecki szpital zawiesza wykonywanie większości zabiegów planowych oraz planowe przyjęcia pacjentów do niektórych oddziałów. Ma to związek z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

wsb3

W związku z realnym zagrożeniem epidemicznym oraz w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów oraz personelu w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu z dniem 3 sierpnia 2020 r- do odwołania zostają zawieszone:
– zabiegi planowe, za wyjątkiem zabiegów wykonywanych pacjentom Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Pododdziału Ginekologii Onkologicznej;
– planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów o profilu zachowawczym tj. Oddziału Chorób Wewnętrznych, Oddziału Internistyczno- Kardiologicznym, Oddziału Pulmonologii, Oddziału Chorób Zakaźnych, Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Neurologicznego” – informuje Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Przypomnijmy – w powiecie nowosądeckim jest obecnie 526 zakażonych osób, a w Nowym Sączu 137 osób. Więcej informacji w dzisiejszym raporcie (TUTAJ).

fot. ilustr. archiwum dts (KNB)

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]