Nowy Sącz. Tu będą produkowane pociągi wysokich prędkości

Nowy Sącz. Tu będą produkowane pociągi wysokich prędkości

19 września, podczas 15. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, sądecki Newag i koreańska firma Hyundai Rotem podpisały list intencyjny. Rozpoczyna on współpracę, której owocem mają być produkowane w Nowym Sączu pociągi wysokich prędkości. Do tej pory Hyundai Rotem taką umowę podpisał tylko z Newagiem.

Podczas wczorajszej (28 września) rozmowy w Regionalnej Telewizji Kablowej prezes firmy Newag Zbigniew Konieczek potwierdził, że podpisał porozumienie otwierające przygotowania do budowy pociągów wysokich prędkości w Nowym Sączu. Jak zaznacza portal rynek-kolejowy.pl rozmowy pomiędzy dwoma producentami rozpoczęły się już w zeszłym roku.

Według informacji jakie podał Rynek Kolejowy, Koreańczycy, od dawna interesowali się polskim projektem Kolei Dużych Prędkości i to oni wyszli z inicjatywą kooperacji.

Do budowy Kolei Dużych Prędkości niezbędna jest odpowiednia technologia i doświadczenie. Hyundai Rotem takie doświadczenie ma chce się nim dzielić – skomentował dla Rynku Kolejowego Marcin Jędryczka, przedstawiciel firmy Hyundai Rotem na Polskę.

Na ten moment jest zbyt wcześnie aby określić szczegóły współpracy.

 

fot. Bartłomiej Banaszak

Czytaj też:

„Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje remonty remiz dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej