Nowy Sącz. Trwa licytacja płyty zespołu DŻEM, którą muzycy przekazali Wiktorii Wróbel

Nowy Sącz. Trwa licytacja płyty zespołu DŻEM, którą muzycy przekazali Wiktorii Wróbel

Dżem, Wiktoria Wróbel, Nowy Sącz

Trwa licytacja płyty zespołu DŻEM. Muzycy złożyli autografy na gadżecie i przeznaczyli go na rzecz dzielnej Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Sądeczanki.

Przypomnijmy. Zespół DŻEM zagrał w lutym ostatni koncert na Sądecczyźnie z Maciejem Balcarem w roli wokalisty. Od kwietnia mikrofon przejmuje Sebastian Riedel. Licytacja płyty odbywa się na dedykowanej grupie Facebook: Licytacje dla Wikusi – Wikusia z Nowego Sącza kontra SMA. Nadzór nad licytacjami sprawują rodzice dziewczynki.

Płyta DŻEMU „40 Urodziny – BLU-RAY & 2xDVD & 3xCD” to nagrania z dnia 30 marca 2019 roku w katowickim Spodku. Walka o wyjątkowy gadżet potrwa do 12 marca 2024 do godziny 21.00.

Koncertowe jubileusze Dżemu – nie zawsze okrągłe, ale prawie zawsze w katowickim Spodku – mają tradycję sięgającą już trzech dekad. A w 2019 nastąpił jubileusz najbardziej okazały, bo licznik wskazał zespołowi 40 lat. Wszyscy wiemy z serialu, że to piękny wiek, choć fani Dżemu powiedzą raczej, że to wspaniała jest maszyna, choć ma już 40 lat.

Każdy z tych jubileuszy był zbudowany wokół nieformalnej idei. Ten przypominał muzyków, którzy kiedyś grali w Dżemie lub z Dżemem. Zwłaszcza perkusistów, bo oni zmieniali się najczęściej. Ale dawno temu grał też pewien gitarzysta, potem śpiewał pewien wokalista, no i dołączał pewien akordeonista. Na urodziny przyjechali wszyscy, którzy mogli, a nawet jeden, który nie mógł (grać), ale też był – bo to są ludzie młodzi już tylko duchem. W sumie historia zespołu w skrócie. I gratka, gdyż wielu fanów Dżem z tymi muzykami słyszało, lecz mało który widział. A może nie być następnej okazji – czytamy na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

Czytaj także: Zespół DŻEM przekazał prezent dla Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza

Fot. Ala Rejowska

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama