Nowy Sącz. Ten sprzęt ułatwi strażakom ratowanie ludzi [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Ten sprzęt ułatwi strażakom ratowanie ludzi [ZDJĘCIA]

Teraz sądeccy strażacy będą mogli nieść swoją pomoc jeszcze skuteczniej niż dotychczas. Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu wzbogaciła się o stację zasilającą EcoFlow RIVER 2 Max będącą darowizną od tej firmy. Sprzęt ten służy do prowadzenia długotrwałych i szczególnie wymagających działań ratowniczych.

Urządzenie zapewni wsparcie sądeckim strażakom jeśli chodzi o zaplecze energetyczne podczas wymagających działań. Stacja zasilająca, jak sama nazwa już wskazuje, umożliwia szybkie ładowanie używanego przez strażaków sprzętu jak np. dron, urządzenie pomiarowe,  kamery, laptopy, tablety czy monitory.

Podczas długotrwałych działań ratowniczo-gaśniczych pozwala na prace w trudnych warunkach w terenie, gdzie nie zawsze jest możliwość korzystania z agregatów.  Zaletą urządzenia jest mobilność. Urządzenie  posiada porty do szybkiego ładowania 1x USB-C 100W , USB-A 24W , gniazdo zapalniczki samochodowej, gniazda AC 500W (max1000W) i pojemność akumulatora 512Wh” opisują służby prasowe KM PSP w Nowym Sączu.

W razie potrzeby stację można uzupełnić w godzinę.

 

fot. st.ogn. Przemysław Kaczor

Czytaj też:

Nowy Sącz. Strażacy trenowali na gruzach swojej jednostki

Reklama