Nowy Sącz. Strażacy trenowali na gruzach swojej jednostki

Nowy Sącz. Strażacy trenowali na gruzach swojej jednostki

Dawna siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu przechodzi do historii. Choć budynek przy ulicy Węgierskiej coraz bardziej przypomina stertę gruzu, jeszcze raz mógł przysłużyć się strażakom. Okazał się świetnym miejscem na przeprowadzenie ćwiczeń.

Jak pisaliśmy TUTAJ w miejscu dawnej jednostki przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu powstanie nowy obiekt. Siedziba JRG 2 ma być gotowa w ciągu dwóch lat. W styczniu wykonawca przejął plac budowy i rozpoczęło się wyburzanie. Na czas prac strażacy przenieśli się do pomieszczeń Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ulicy Wyspiańskiego.

– Rozbiórka starej siedziby JRG 2 oraz WSSGR Nowy Sącz, gdzie przez wiele lat funkcjonowała cała rzesza strażaków, wywołuje nostalgię i zadumę – przyznaje dowódca JRG nr 2 w Nowym Sączu st. bryg Sławomir Wojta.

Plac budowy dał jednak strażakom idealne warunki do ćwiczeń. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza przy współpracy z wykonawcą inwestycji mogła trenować tam swoje umiejętności. Dla ratowników z psami teren gruzowiska był bardzo zbliżony do tego, co zastają podczas prawdziwych działań związanych z katastrofami budowlanymi. Z kolei strażacki zespół techniczny mógł tam przećwiczyć działania z nowym sprzętem – elektronarzędziami akumulatorowymi.

Czytaj też: Pora docenić strażaków z Sądecczyzny! Zrób to już dziś

fot. JRG nr 2 w Nowym Sączu

Reklama