Nowy Sącz. Tak było podczas wczorajszego 40-lecia twórczości Ryszarda Miłka [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Tak było podczas wczorajszego 40-lecia twórczości Ryszarda Miłka [ZDJĘCIA]

Ryszard Miek, Nowy Sącz, Mała Galeria, Dawid Kulig, dziennikarz

W nowosądeckiej Małej Galerii odbył się wernisaż Ryszarda Miłka – artysty, malarza, dumy Nowego Sącza. Pretekstem do organizacji wydarzenia było 40-lecie jego twórczości. Nie mogło nas zabraknąć podczas tak ważnego wydarzenia. Przygotowaliśmy dla naszych Czytelników fotorelację.

Trampoliną do sukcesów artysty była I Nagroda na I Biennale Pasteli w Nowym Sączu (1996 rok). Ryszard Miłek urodził się w 1955 roku. Ukończył Liceum Sztok Plastycznych w Tarnowie a także historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W przeszłości był kierownikiem Małej Galerii. Piastował m.in funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i członka Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest także Honorowym Członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY i wielokrotnym zdobywcą prestiżowych nagród na całym świecie.

Jego dominującą techniką jest pastel. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce, Europie i USA. Miał blisko 100 wystaw indywidualnych. Jego dzieła znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kilkunastu krajach. Jest też mistrzem sztuk walki. Trenował Muay Thai. W 2017 roku uległ wypadkowi (został potrącony przez samochód). Poniżej zdjęcia z wczorajszego wernisażu.

Czytaj także: Jedyne takie Misterium Męki Pańskiej w regionie. Parafia w Brzeznej zachęca do wspólnego czuwania

Fot. Adrian Maraś

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama