Jedyne takie Misterium Męki Pańskiej w regionie. Parafia w Brzeznej zachęca do wspólnego czuwania

Jedyne takie Misterium Męki Pańskiej w regionie. Parafia w Brzeznej zachęca do wspólnego czuwania

To Misterium Męki Pańskiej można poczuć wyjątkowo intensywnie. W najbliższą niedzielę (17 marca) o godzinie 17:30 w parafii w Brzeznej będzie miała miejsce jedyna taka inscenizacja, w naszym regionie, przedstawiająca drogę krzyżową Jezusa.  To wydarzenie zawsze cieszy się popularnością i uznaniem lokalnej społeczności.

Ks. Roman Krukowski wcielający się w rolę Jezusa zaznacza, że nie jest to duże przedsięwzięcie mimo zaangażowania około 60 osób. Inscenizacja wykonana jest przez amatorów i własnymi środkami, co jednak niczego przedstawieniu nie ujmuje a wręcz dodaje.

Od połowy stycznia zebraliśmy chętnych, przygotowaliśmy scenariusz, wybraliśmy muzykę, rozdzieliliśmy role, gromadziliśmy stroje oraz rekwizyty, decydowaliśmy o umiejscowieniu poszczególnych scen i co tydzień spotykaliśmy się aby ćwiczyć. Osobno spotykała się tylko grupa muzyczna. Najważniejsze jest opanowanie tekstów, a następnie ćwiczenie gestów i odpowiednich zachowań. Ważne, aby zrozumieć kogo się gra i jak najlepiej wcielić się w postać. Całość należy traktować nie tylko jako występ przed publicznością, ale przejście z Jezusem tych wydarzeń, które przeżywamy w czasie Triduum Paschalnego – opisuje wikariusz ks. Roman Krukowski. 

Niezwykła inscenizacja

Misterium będzie rozgrywało się zarówno w Kościele Parafialnym jak i na zewnątrz. Wierni wraz z aktorami wspólnie dotrą na miejsce ukrzyżowania Jezusa.

W latach 2013-2017 przygotowywałem Misterium w Parafii w Nawojowej więc dziś mogę tamte doświadczenia przenieść w realia Parafii w Brzeznej. Mimo wszystko jest to wyzwanie i motywacja do tego aby zagrać jak najlepiej dla jak największych duchowych przeżyć widza ale także swoich. Traktować jako modlitwę, przeżywanie i uczestniczenie w Męce Pana Jezusa w najważniejszych Zbawczych Misteriach naszej wiary – dodaje ks. Roman Krukowski. 

fot.arch.prywatne Romana Krukowskiego 

Czytaj też:

Spór o działki wokół platformy na Woli Kroguleckiej. Mieszkańcy boją się o swój dobytek

Reklama