Nowy Sącz. 111 strażaków walczyło z pożarem stolarni

Dzisiaj od godziny 5:30 strażacy walczyli z bardzo dużym pożarem przy ulicy Wyczółkowskiego w Nowym Sączu i jego skutkami. Ich działania trwały ponad dwanaście godzin. Paliła się hala produkcyjna zakładu stolarskiego. Zagrożony był też budynek biurowy, magazyny i silos na trociny.

– Trwa dogaszanie, ewakuacja mienia, sprawdzanie miejsca zdarzenia i prace rozbiórkowe konstrukcji. Dach na całym budynku spłonął – informował około 9:50 w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu. Na miejscu o tej porze było 20 strażackich zastępów z PSP oraz z okolicznych jednostek OSP. Później wciąż dojeżdżali kolejni strażacy, wymieniając tych, którzy pracowali od wczesnych godzin porannych.

Na szczęście w pożarze nikt nie został poszkodowany. Na miejscu był właściciel, który poinformował, że w środku nie ma pracowników, a dopływ prądu do budynku został odłączony.

– Wyniesiono z budynku trzy butle zawierające dwutlenek węgla. Sprawdzono je przy użyciu kamery termowizyjnej. Rozłożono podnośnik hydrauliczny i usuwano spalone pokrycie dachowe. Wynoszono oraz przelewano nadpalone elementy konstrukcji oraz wyposażenia budynku – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad dwanaście godzin, a brało w nich udział w sumie 111 strażaków z 29 zastępów. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.