Nowy Sącz. Sprawcy napadu na lombard ustaleni. Odzyskano łup z przestępstwa

Nowy Sącz. Sprawcy napadu na lombard ustaleni. Odzyskano łup z przestępstwa

napad, lombard ,,Krzysiek" Nowy Sącz, rozbój

40-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzut dotyczący pomocnictwa przy rozboju z użyciem broni palnej. Reszta sprawców napadu na lombard została ,,jednoznacznie” ustalona. Odzyskano także łup z tego przestępstwa.

Do napadu na lombard ,,Krzysiek”  znajdującego się nieopodal dworca autobusowego w Nowym Sączu doszło 17 lutego około godziny 16. Przestępcy bronią sterroryzowali właściciela, który w lokalu przebywał z klientem. Bandyci rozbili gabloty i zabrali kosztowności m.in. złote pierścionki i łańcuszki. Straty sięgnęły około 200 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i ślady, zablokowali drogi dojazdowe oraz przesłuchali świadków. Także właściciel próbował ustalić sprawców. W mediach społecznościowych zaapelował do internautów o pomoc w ustaleniu przestępców, za którą obiecał ,,wysoką nagrodę”.

W tej sprawie policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca Krakowa, któremu prokurator postawił zarzut pomocnictwa do dokonania rozboju z użyciem broni palnej. Jest on dobrze znany organom ścigania – wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

– Mężczyzna został przesłuchany i złożył stosowne wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego areszt na okres trzech miesięcy. Zatrzymany złożył zażalenie, jednak Sąd Okręgowy utrzymał w mocy stanowisko Sądu Rejonowego dotyczące aresztu – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Jak dodaje, w ramach postępowania byli przesłuchiwani świadkowie i przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia, co doprowadziło do ustalenia sprawców rozboju.

– Odzyskano mienie z tego przestępstwa. Obecnie trwa weryfikacja do kogo należą poszczególne przedmioty, czy tylko do poszkodowanego, czy również do innych osób. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców, których jednoznacznie ustalono – dodaje prokurator Łukacz.

O napadzie pisaliśmy —>Tutaj. 

Fot. Iwona Kamieńska 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.