Nowy Sącz: Scherzo wśród najlepszych chórów w Polsce

Brązowy Dyplom przywiózł z 48 Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat” Młodzieżowy Chór „Scherzo” z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Długosza. Podopieczni dr Andrzeja Citaka stawili się w Legnicy w 26 – osobowym składzie i jako jedyni reprezentowali Małopolskę.

Renault2

Zespół został nominowany do tego prestiżowego festiwalu jako tegoroczny laureat dwóch Złotych Harf Eola na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu. Chór Scherzo wziął udział w tym turnieju po raz trzeci w swojej 30-letniej historii. Poprzednio, w 1995 roku dostał wyróżnienie, a w 2006 r. zdobył pierwsze miejsce w kategorii chórów młodzieżowych.

W turnieju w Legnicy wzięło udział 8 najlepszych chórów w Polsce, walcząc o Rubinową Lutnię. Konkurentami Chóru Scherzo były między innymi Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Chór II LO Mielcu oraz Chór Dziewczęcy Gimnazjum Katedralnego z Poznania. Laureatem nagrody głównej turnieju został Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia.

Obecnie sądeccy chórzyści przygotowują się do udziału w równie prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej w Preveza w Grecji, który odbędzie się w dnia 6-9 lipca br. Wystąpi tam w dwóch kategoriach: chórów młodzieżowych i kameralnych. W tym festiwalu weźmie udział aż 30 chórów z całej Europy. Przed Scherzo również jesienne koncerty jubileuszowe oraz udział w Ogólnopolskim Kongresie Peuri Cantores w Rzeszowie.

fot. z arch. chóru

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.