Uważajcie na oszustów udających policjantów

W ciągu ostatnich dwóch godzin, sądeccy policjanci otrzymali aż sześć zgłoszeń, w których rozmówcy informowali, że osoba podająca się za policjanta wypytywała ich przez telefon o posiadane konta bankowe, lokaty i zasoby finansowe.

- Policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta czy oszczędności – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców, by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach.

Jak podkreśla rzeczniczka sądeckiej policji, w razie jakichkolwiek wątpliwości należy rozłączyć się z rozmówcą i dopiero wówczas wybrać numer alarmowy 997, by faktycznie porozmawiać z policjantem. Wystukując na klawiaturze numer alarmowy nie rozłączając się z rozmówcą, pozostaniemy z oszustem na linii, nie łącząc się z komendą policji.

fot.dts24

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.