Nowy Sącz: Sandecja będzie spółką akcyjną – tak zdecydowali radni miasta

Nowy Sącz: Sandecja będzie spółką akcyjną – tak zdecydowali radni miasta

Dziś (poniedziałek, 15 maja) 22 nowosądeckich radnych podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza niemalże jednogłośnie zdecydowało o przekształceniu Sandecji w spółkę akcyjną. Na razie stuprocentowym udziałowcem będzie miasto. 

Miejski Klub Sportowy Sandecja zostanie przekształcony w spółkę akcyjną. Jej powołanie związane jest z ostatnimi wynikami sportowymi piłkarzy klubu w rozgrywkach I ligi i możliwym awansem do ekstraklasy. Dotychczasowy status klubu (stowarzyszenie) uniemożliwia otrzymanie wymaganej licencji do udziału drużyny w rozgrywkach ekstraklasy.

 – Powołanie spółki to konieczny wymóg, by można było grać w ekstraklasie. Myślę, że to pozwoli przyciągnąć inwestorów. Spółka prawa handlowego rządzi się swoimi prawami. Wymagana jest przejrzystość i transparentność klubu, jeśli Sandecja awansuje. A stanie się to na pewno – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Powołano już menedżera, który będzie zarządzał spółką. Prezydent nie chciał jednak zdradzić jego nazwiska. Włodarz miasta uważa ponadto, że zainteresowanie wykupem akcji spółki będzie spore.

Awans Sandecji do ekstraklasy będzie również wiązał z modernizacją boiska piłkarskiego przy ul. Kilińskiego.

– Chodzi o podgrzewaną murawę ale także inne modernizacje, których będziemy w stosownym czasie dokonywać.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Nowego Sącza stawiło się 22 radnych. Zabrakło m.in. Patryka Wichra, który został niedawno dyrektorem sanatorium Continental w Krynicy – Zdroju, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Wszyscy radni z wyjątkiem radnej Marii Piprek opowiedzieli się za przekształceniem klubu w spółkę akcyjną.

Na sali był obecny również były przewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki, który o powołanie takiej spółki interpelował jako radny w 2013 roku.

Nadzwyczajna sesja była również okazją do gratulacji i życzeń. Skorzystali z tego sądeccy posłowie.

– Składam gratulacje zawodnikom, działaczom, prezesowi. Awans do ekstraklasy to efekt pracy wielu ludzi. Są jednak pewne zobowiązania formalne, które będą musiały zostać spełnione – mówił poseł Andrzej Czerwiński, były prezydent Nowego Sącza, w przeszłości piłkarz Sandecji. – Osiągnięcie ekstraklasy to dla zawodników, którzy za chwilę staną się pracownikami spółki komercyjnej prawa handlowego jest niezmiernie ważną sprawą. Mieliśmy mnóstwo takich kubów: najpierw euforia, a potem rozczarowanie. Ci młodzi chłopcy, powinni czuć, że mają obowiązek dążenia do sukcesów.

Gratulacje dla drużyny złożył także poseł Arkadiusz Mularczyk.

– To wydarzenie historyczne dla Nowego Sącza i całego regionu. Możemy na tym tylko zyskać. Gratuję i życzę drużynie wielu dalszych sukcesów – powiedział.

O ostatnich sukcesach Sandecji pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Agnieszka Małecka, z arch. DTS.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.