Nowy Sącz: zatańcz salsę z noworodkiem

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty tańca z dzieckiem w chuście, które rozpoczną się we wtorek 11 maja o godz. 10. Będzie nauka wiązania chusty i kurs tańca, a konkretnie – salsy z dzieckiem.

– W związku z dużym zainteresowaniem taką formą spędzania czasu ze swoim maleństwem, postanowiliśmy powrócić do bezpłatnych zajęć tańca z dzieckiem w chuście – mówi Janusz Michalik, Kierownik Działu Artystycznego MOK.

Zajęcia prowadzą na zmianę dwie instruktorki tańca, z których jedna tańczy z własną pociechą.

O co chodzi w takim tańcu?

– Przede wszystkim o bliskość matki i dziecka – podkreśla instruktorka tańca Magdalena Trojan. – Ważne żeby dziecko czuło tę bliskość, słyszało bicie serca, czuło ruchy i kołysanie. W czasie ciąży płód jest cały czas w ruchu, cały czas czuje kołysanie. W tańcu chodzi o kontynuację tego stanu.

– To znakomita okazja do wyjścia z domu, podzielenia się swoimi doświadczeniami i obawami. Uważam, że to wspaniała inicjatywa i cieszę się, że biorę w niej udział – mówi Magdalena Trojan.

Podczas zeszłorocznych zajęć można było spotkać sądeckiego rapera Arkadio.

–  Noszenie dziecka w chuście jest mega praktyczne, a jako głowa rodziny cenię wszystkie praktyczne rozwiązania – mówi Arkadio i dodaje, że to rozwiązanie poleciłby także innym ojcom.

– Choć pierwsze momenty mogą przerażać, można się tego nauczyć, a potem, to już prawdziwa przyjemność – zapewnia sądecki muzyk.

Zgłoszenia udziału w zajęciach przyjmowane będą do 9 maja pod adresem mailowym: [email protected] lub telefonicznie: (18) 443 89 59, wewn. 23.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Fot. Tatiana Biela.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.