Nowy Sącz: o turystyce w PWSZ

W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyło się uroczyste II Sympozjum Turystycznych Kół Naukowych, którego tematem przewodnim były współczesne wyzwania na rynku turystycznym. 

– To już II Sympozjum Turystycznych Kół Naukowych. Organizowane jest ono przez studentów PWSZ w Nowym Sączu we współpracy z wykładowcami. Tematem przewodnim spotkania były przede wszystkim współczesne wyzwania na rynku turystycznym. Omawiano w szczególności problemy, z jakimi boryka się współczesna turystyka – mówi Ewelina Kuczyńska, przewodnicząca Akademickiego Koła Turystycznego KUKLIK.

W Sympozjum brało udział wielu studentów z Instytutu Ekonomicznego z Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz studenci z różnych miast Polski.

– Studenci byli bardzo zaangażowani podczas organizacji takiego przedsięwzięcia. W tym roku gościliśmy wielu uczestników z poprzedniej edycji sympozjum, jak również nowe osoby, które chciały poszerzyć swoje horyzonty. Udział brali studenci z Olsztyna,Wrocławia czy Krakowa – dodaje Ewelina Kuczyńska.

Tematy poruszane na sympozjum nie były związane wyłącznie z turystyką, ale również z tematami pokrewnymi. Jednym z tematów była turystyka wirtualna, którą omówiły studentki z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

– W tym Sympozjum razem z koleżankami z koła naukowego brałam udział już drugi raz. Pasję do wystąpień na takich przedsięwzięciach zaszczepiła w nas pani  dr Agata Niemczyk. Według mnie warto brać udział w takich sympozjach, ponieważ później mamy to udokumentowane w suplemencie do dyplomu, ale zdobyte doświadczenia mogą przydać się w życiu codziennym. Należy również zauważyć, że poprzez stawianie sobie większych wymagań możemy realizować własne cele i to jest w tym wszystkim bardzo ważne. Razem z koleżankami studiujemy w Krakowie i nie miałyśmy żadnego problemu z zorganizowaniem sobie czasu na wystąpienie w tym Sympozjum – mówi Monika Radzik, studentka kierunku Turystyka i Rekreacja z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Fot. Anna Przetacznik. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.