Nowy Sącz: Rusza budowa mostu tymczasowego w ciągu ulicy Kamiennej

Most tymczasowy na rzece Kamienica w Nowym Sączu coraz bliżej. Dziś prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą przeprawy, a na plac budowy wjechały maszyny.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, most będzie gotowy w październiku tego roku. Przeprawa tymczasowa będzie miała dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton.

Prezydent Handzel podkreśla, że należało działać bez zbędnej zwłoki, gdyż most jest ważny dla mieszkańców Nowego Sącza, ale i gmin Kamionka Wielka, Grybów i Nawojowa. 

W przetargu na wykonanie mostu tymczasowego pojawiła się tylko jedna oferta. Walenty Kuśnierz, właściciel firmy, która zajmie się budową, zapewnił, że zrobi wszystko, by przeprawa powstała jak najszybciej.

Przypomnijmy, że w poniedziałek podczas sesji rady miasta podjęto uchwałę, wedle której Nowy Sącz przeznaczy 1,2 mln złotych na budowę mostu zastępczego i 250 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji projektowej nowej przeprawy.

fot. UM Nowego Sącza

Nowy Sącz – Kamionka: sąsiedzka „zrzutka” na tymczasowy most

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.