Nowy Sącz – Kamionka: sąsiedzka „zrzutka” na tymczasowy most

Nowy Sącz – Kamionka: sąsiedzka „zrzutka” na tymczasowy most

Radni Nowego Sącza podjęli dziś decyzję o przeznaczeniu z miejskiego budżetu pieniędzy niezbędnych na  budowę tymczasowego mostu nad nurtem Kamienicy w ciągu ulicy Kamiennej oraz na wykonanie dróg dojazdowych do przeprawy. Most tymczasowy ma być gotowy w październiku. Nowy ma być budowany w 2021 roku.

Decyzja wymagała zmian w Uchwale Budżetowej Miasta Nowego Sącza na rok 2020 i zwiększenia deficytu budżetowego. Wyzwanie związane z postawieniem tymczasowej przeprawy wiąże się z wydatkiem w kwocie około 1.5 mln. zł. Zgodnie z przyjętą dziś uchwałą Nowy Sącz zapłaci 1,2 mln złotych na budowę mostu zastępczego zaś 250 tysięcy złotych  wyda na przygotowanie dokumentacji projektowej nowej przeprawy.

Jak zapewnił kilka dni temu wójt Kamionki  – Andrzej Stanek, gmina – sąsiadka jest gotowa partycypować w kosztach doraźnego rozwiązania.

Zadeklarowałem możliwy wkład finansowy do tej inwestycji w wysokości 200 tys. zł. Decyzja o partycypacji w kosztach budowy mostu tymczasowego podyktowana była moją troską o zdrowie i życie mieszkańców gminy, których obecna sytuacja jest niezwykle trudna, choćby z uwagi na konieczność dłuższego oczekiwania na przyjazd służb ratowniczych, konieczność korzystania z wąskich dróg tzw. objazdowych oraz dużego natężenia ruchu samochodowego na drogach gminnych w pobliżu domostw. Ponadto miałem na względzie lokalnych przedsiębiorców, dla których most, chociażby na razie tymczasowy jest sprawą priorytetową i nie cierpiącą zwłoki” – wyjaśnia wójt Stanek.

15 lipca Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu  ogłosił przetarg na budowę mostu zastępczego ustalając termin realizacji zamówienia na 30 września 2020 r. W przetargu złożono jedną ofertę.

Most tymczasowy może spiąć brzegi Kamienicy dzięki Agencji Rezerw Materiałowych  Wojska Polskiego.

zdjęcie: biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

Nowy Sącz: Ogłoszono przetarg na most zastępczy w ciągu ulicy Kamiennej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.