Nowy Sącz: radny Grzegorz Fecko upomina się o przystanki przy ul. Witosa

O dwa dodatkowe przystanki autobusowe na ulicy Witosa, która podczas budowy nowego mostu heleńskiego będzie dużo bardziej ruchliwa, interpelował na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza radny Grzegorz Fecko.
– Gdy jedziemy od centrum miasta, przystanek jest przed obwodnicą i przed Łubinką. Drugi przystanek powinien być zaraz po przejeździe przez ulicę Witosa na wysokości ulicy Podgórskiej. Podobnie sytuacja wygląda, gdy jedziemy od strony Roszkowic. Przystanek znajduje się tam przed obwodnicą. Zasadnym jest, aby był  jeszcze jeden  – twierdzi radny.

Radny uważa, że dwa nowe przystanki są konieczne ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 – W tych miejscach sygnalizacja świetlna nie jest możliwa do wykonania. A przecież bardzo ważne jest, żeby dzieci mogły wchodzić i wychodzić z autobusu nie przechodząc przez ruchliwą obwodnicę. Wiemy co będzie się działo podczas budowy nowego mostu heleńskiego…- tłumaczy Fecko.

O przystanki autobusowe na Witosa interpelował już w styczniu. Odpowiedź prezydenta Ryszarda Nowaka była pozytywna, ale do tej pory przystanków nie ma.

– Najwyższy czas, aby to sfinalizować. To kwestie formalne, bo chodzi tylko o postawienie dwóch słupków ze znakiem oznaczającym przystanek. Miasto uniknie wtedy dodatkowych kosztów, a mieszkańcy będą bezpieczniejsi – uważa radny.

Wzdłuż ul. Witosa ma powstać także ścieżka pieszo-rowerowa, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Fot. ilustracyjne – pixabay. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.