Stary Sącz: „Lachowska Micha” czyli pyszności i folkowa nuta

Wyśmienite regionalne potrawy i muzyka folkowa stanowią już od siedmiu edycji nieodzowny element Starosądeckiej „Lachowskiej Michy”. Jak co roku mieszkańcy Starego Sącza przybyli na starosądecki Rynek by skosztować specjałów regionalnych przygotowanych przez lokalne gospodynie i gospodarzy.

Uczta dla ducha i podniebienia przyciągnęła na płytę rynku tłumy mieszkańców Gminy. Gospodynie z 15 Sołectw Gminy Stary Sącz serwowali przygotowane przez siebie regionalne potrawy, wśród których znalazły się m.in.: kwaśnica, pyzy z mięsem, chleb ze smalcem, podpłomyki czy kluski kudłate.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny wraz z dziećmi  mogłam brać udział w takim wydarzeniu. Serwowane potrawy były przepyszne. Na pewno pojawię się znów tutaj za rok – mówi jedna z uczestniczek, pani Katarzyna.

Degustacji wyśmienitych przysmaków i oczekiwaniu na kolejne porcje dań towarzyszyły występy zespołów regionalnych: „Bystro Kicora”, „Spod Prehyby”, „Starosądeczanie”. Na scenie zaprezentowały się także: Kapela Mrowca Band oraz Zespół Turnioki.

Tekst: Joanna Myjak.
Fot. UG Stary Sącz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.