Nowy Sącz: ulica Witosa wzbogaci się o ścieżkę pieszo – rowerową

Interpelacja sądeckiego radnego Grzegorza Fecko dotycząca budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Witosa w Nowym Sączu została wysłuchana, a życzenie w niej zawarte będzie spełnione.

Radny interpelował o budowę ścieżki jeszcze przed powstaniem obwodnicy północnej.

– Od wielu lat wnioskowałem o budowę tej ścieżki. Połączy ona ścieżkę z obwodnicy północnej z resztą miasta. Najwyższy już czas. Już raz była we wcześniejszym budżecie, niestety. Uzyskała również sporo głosów w Budżecie Obywatelskim. W tym roku również się pojawia. Znajduje się na liście inwestycji na ten rok – mówi Grzegorz Fecko.

Projekt budowy ścieżki figurował na liście projektów zgłoszonych w I edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Niestety do realizacji go nie wybrano. Został później wpisany do budżetu miasta, ale Miejski Zarząd Dróg unieważnił przetarg.

„Potwierdzam determinację Pana Prezydenta, by to zadanie zrealizować jeszcze w 2017 roku. Przypominam przy tym, że w 2016 roku Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił przetarg nieograniczony na zaprojektowanie i wybudowanie przedmiotowej ścieżki pieszo-rowerowej, jednak że względu na to, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, trzeba było przetarg unieważnić” – czytamy w oficjalnej odpowiedzi wiceprezydenta Wojciecha Piecha z lutego tego roku w sprawie budowy ścieżki.

fot. Grzegorz Fecko. 

 

Weź udział w konkursie https://www.dts24.pl/my-skosimy-kazdy-trawnik-ty-skosisz-nagrody/

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.