Nowy Sącz. Radni PiS-WNS: będziemy przyglądać się poczynaniom prezydenta i wspierającej go większości w radzie

Nowy Sącz. Radni PiS-WNS: będziemy przyglądać się poczynaniom prezydenta i wspierającej go większości w radzie

radni pis-wns wydali oświadczenie

Klub PiS – Wybieram Nowy Sącz w radzie miasta wydał oświadczenie, w którym radni deklarują pracę na rzecz Nowego Sącza oraz wytykają brak honoru i odpowiedzialności radnym, którzy opuścili niegdyś największy klub w radzie. Stało się to tuż po tym jak Andrzej Pancerz zrezygnował z PiS-WNS na rzecz utworzenia z Maciejem Rogóżem i Krzysztofem Głucem ,,Sojuszu dla Nowego Sącza”.

W wyborach samorządowych w 2018 roku partia Prawo i Sprawiedliwość zdobyła 9 na 23 mandaty w nowosądeckiej radzie miasta. Kolejno grupa Krzysztofa Głuca ,,Wybieram Nowy Sącz”- 5 mandatów, Koalicja Obywatelska – 5 mandatów i Koalicja Nowosądecka – 4 mandaty.

PiS połączył siły z radnymi Głuca i tak powstał klub PiS – Wybieram Nowy, który przez ponad dwa lata miał większość w radzie, a to oznacza, iż decydujący głos należał właśnie do radnych PiS-WNS. Jeszcze przed fuzją klubów z grupy Krzysztofa Głuca został wykluczony Grzegorz Ledziński, po tym, jak zagłosował przeciwko dopłatom dla mieszkańców do cen wody. Później z PiS wykluczono Dawida Dumanę, który stwierdził wówczas, że pomimo takiej decyzji „nikt PiS-u mu z serca nie wyrwie”. A jednak wyrwał, bo wraz z kolegą Grzegorzem Ledzińskim dołączyli do Koalicji Nowosądeckiej, z której wywodzi się prezydent miasta.

W sierpniu ubiegłego roku, kiedy sejmowa koalicja Zjednoczonej Prawicy rozpadła się, Głuc, który zasiada w wojewódzkim zarządzie Porozumienia Jarosława Gowina, opuścił klub PiS-Wybieram Nowy Sącz w radzie miasta. Jednak jak przekonywał, myślał już o tym od kilku miesięcy, gdyż w wielu kwestiach ma inne zdanie, niż jego koledzy klubowi. Od tego momentu pozostawał radnym niezrzeszonym. W tym roku z grupy wykluczono Macieja Rogóża. Z PiS-WNS odszedł również Andrzej Pancerz, który obecnie z radnym Rogóżem i Głucem tworzą ,,Sojusz dla Nowego Sącza”. Maciej Rogóż na konferencji prasowej prezentującej nowy klub zapowiedział, że dołączą do niego również inni radni. Nie zanosi się jednak na to, by byli to radni PiS-WNS.

Monopolizacja władzy

,,Wobec obserwowanych w Radzie Miasta Nowego Sącza i szeroko komentowanych coraz liczniejszych przypadków braku poszanowania dla takich wartości jak honor, odpowiedzialność, wiarygodność, uczciwość i lojalność wobec wyborców, a także wobec swoich koleżanek i kolegów klubowych, niżej podpisani Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości – WNS w Radzie Miasta Nowego Sącza potwierdzają niewzruszoną wolę kontynuowania swojej służby na rzecz wspólnoty mieszkańców Nowego Sącza zgodnie z powziętymi na początku obecnej kadencji zobowiązaniami, podjętymi wobec mieszkańców, swoich wyborców i siebie nawzajem” – napisali w oświadczeniu członkowie klubu PiS-WNS.

Radni zapewniają, że będą konsekwentnie stać na straży interesu sądeczan, swoich wyborców i całego miasta współpracując w ramach klubu PiS-WNS zgodnie z wyznawanymi, a wymienionymi wartościami. Zapowiadają także uważne przyglądanie się poczynaniom obecnego prezydenta Ludomira Handzla i wspierającej go większości.

,,Postępująca monopolizacja władzy w Nowym Sączu stanowić będzie dla nas jako radnych klubu PiS -WNS wyzwanie, któremu jednak będziemy starali się sprostać w dobrze pojętym interesie wszystkich mieszkańców naszego ukochanego Nowego Sącza” – napisali w oświadczeniu radni.

Na koniec wszyscy radni (9) z PiS-WNS publicznie zadeklarowali swoją przynależność do klubu, zatem są małe szanse, by ktoś zechciał dołączyć do grupy Rogóża.

Czytaj także: Na odwołanie prezydium ,,Święty Boże nie pomoże”? Radni Sojuszu mają dość wstydu i marnowania czasu

Fot. arch. dts24.pl/ 2018 rok
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.