Nowy Sącz: Przelewali krew z uśmiechem na ustach

38 osób chciało podzielić się bezcennym lekarstwem. 25 z nich zakwalifikowało się i oddało część siebie, by pomóc innym. Podczas środowej akcji pod hasłem „Nasza KREW – Nasza OJCZYZNA”, która zorganizowana została w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zebrano ponad 11 litrów krwi.

Tym samym sądeczanie włączyli się w siódmą już edycję akcji prowadzonej przez Straż Graniczną w całej Polsce. W 2017 roku w jej ramach pozyskano w sumie 1895 litrów krwi i jej składników. Tym razem chętni oddają krew od 15 października do 21 grudnia, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.W środę w Nowym Sączu odwagą wykazali się nie tylko przedstawiciele służb mundurowych, ale i ,,cywile” – w tym młodzież szkolna. Tak jak między innymi w przypadku regularnych akcji organizowanych przez strażaków z OSP Korzenna, obsługą medyczną zajął się personel Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.– Inicjatywy nie udałoby się przeprowadzić bez wsparcia Klubu Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej SG wraz z zarządem IPA Regionu Nowy Sącz II oraz zarządem NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej – dodają funkcjonariusze KaOSG.Na zakończenie w ręce Komendanta KaOSG – płk SG Stanisława Laciugi, który również dał dobry przykład i wziął czynny udział w krwiodawstwie, trafiła maskotka – czerwona kropelka od personelu medycznego. Jest to symboliczne podziękowanie za wspieranie o lat przez Karpacki Oddział Straży Granicznej licznych inicjatyw związanych z krwiodawstwem.Na podobną akcję zaprasza już we wtorek (4 grudnia) w godzinach od 8. do 12.30 Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej w Nowym Sączu. Krwiodawstwo prowadzone będzie w siedzibie KM PSP przy ulicy Witosa 69.

– Krew jest bardzo potrzebna, dlatego zapraszamy wszystkich i prosimy o powiadomienie tych, którzy jeszcze mogą przyjść i pomóc innym potrzebującym. Każdy może oddać krew niezależnie od tego, jaką grupę krwi posiada – apelują strażacy.

Dodatkową zachętą może być fakt, że każdy, kto podzieli się bezcennym lekarstwem w tym dniu, otrzyma drobny upominek.

– Akcja jest również odpowiedzią na Ogólnopolską Akcję  „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, która dla służb mundurowych jest formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej – dodają funkcjonariusze PSP.

fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Projekt Nasza Niepodległa realizowany jest w ramach projektu FIO Małopolska Lokalnie. Południe, dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.