Były prezydent Polski Lech Wałęsa odwiedzi Nowy Sącz

Lech Wałęsa - były prezydent Polski, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 roku, przewodniczący i współzałożyciel Solidarności odwiedzi dzisiaj (30 listopada) Nowy Sącz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. w hotelu Beskid. 

KorzennaW2020

Sądecki Komitet Obrony Demokracji wraz z Koalicją Obywatelską zapraszają na spotkanie w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości. Wydarzenie pod hasłem ,,Nie odpuszczamy praworządności” będzie transmitowane na żywo w Krakowie i Suchej Beskidzkiej.

- Gromadzimy się w miastach i miasteczkach całej Małopolski w ostatni piątek każdego miesiąca, aby wyrazić niezgodę na łamanie zasad państwa prawa w Polsce. Naszą stałą obecnością na ulicy przypominamy rządowi oraz mieszkańcom naszego województwa, że sytuacja w Polsce nie jest normalna i nie wolno nam się do niej przyzwyczaić. Nie pozwalamy się uciszyć ani uśpić naszej czujności - piszą organizatorzy.

Jak zaznaczają, publicznie domagają się respektowania zasady trójpodziału władzy, poprawnych procedur legislacyjnych, kultury pracy w parlamencie, wolności mediów, a także przejrzystości życia publicznego.

Jednocześnie zachęcają uczestników spotkania do zabrania ze sobą świeczek, które mają symbolizować opór i nadzieję na lepsze państwo w przyszłości.

Fot. KOD Nowy Sącz

Remar

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.