Nowa płyta z kolędami

Nowa płyta z kolędami

Fonoteka Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wzbogaciła się o kolejną, już 155 płytę. Tym razem są to kolędy w wykonaniu zespołu Małe Piwnicoki.

Nagranie zrealizowano w studiu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, którym kieruje obecnie Krzysztof Szewczyk, ktory przekazał kierownikowi zespołu 100 płyt. Na krążku znalazała się kolęda „Dzieciontecka Dzieciontecku” oraz 12 innych znanych utworów.
Płytę matkę kierownikowi tej grupy muzycznej Piotrowi Maślance wręczył m.in wicestarosta Antoni Koszyk. – Cieszę się, że nasza Fonoteka stale się powiększa, a każda kolejna płyta pozwala zachować dla przyszłych pokoleń ważną część kultury regionu. – stwierdził

Zespół Małe Piwnicoki powstał 10 lat temu. Dziś tworzy go 35 młodych artystów od 6. do 16. roku życia.

Warto przypomnieć, że przed wielu laty powstanie powiatowej fonoteki zainicjował dyrekotor PMDK Józef Puścizna. Wtedy chyba się nie spodziewał, że jego pomysł aż tak się rozrośnie. Co roku powstają kolejne płyty, na których zapisana jest kultura Lachowska, a sama fonoteka jest ewenemantem na skalę krajową.

Fot. Paweł Szeliga

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.