Fonoteka Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wzbogaciła się o kolejną, już 155 płytę. Tym razem są to kolędy w wykonaniu zespołu Małe Piwnicoki.

PROT6

Nagranie zrealizowano w studiu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, którym kieruje obecnie Krzysztof Szewczyk, ktory przekazał kierownikowi zespołu 100 płyt. Na krążku znalazała się kolęda „Dzieciontecka Dzieciontecku” oraz 12 innych znanych utworów.
Płytę matkę kierownikowi tej grupy muzycznej Piotrowi Maślance wręczył m.in wicestarosta Antoni Koszyk. – Cieszę się, że nasza Fonoteka stale się powiększa, a każda kolejna płyta pozwala zachować dla przyszłych pokoleń ważną część kultury regionu. – stwierdził

Zespół Małe Piwnicoki powstał 10 lat temu. Dziś tworzy go 35 młodych artystów od 6. do 16. roku życia.

Warto przypomnieć, że przed wielu laty powstanie powiatowej fonoteki zainicjował dyrekotor PMDK Józef Puścizna. Wtedy chyba się nie spodziewał, że jego pomysł aż tak się rozrośnie. Co roku powstają kolejne płyty, na których zapisana jest kultura Lachowska, a sama fonoteka jest ewenemantem na skalę krajową.

Fot. Paweł Szeliga

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

W siedzibie spółki Newag w Nowym Sączu, w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, zaprezentowano działanie nowoczesnego toru testowego, który powstał w ramach najnowszych inwestycji nowosądeckiego producenta taboru szynowego.

Najczęściej wyświetlane
Cechini

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]