Prokurator Anna Kojs: funkcjonariusze BSW realizowali czynności w budynku KPP Limanowa

Prokurator Anna Kojs: funkcjonariusze BSW realizowali czynności w budynku KPP Limanowa

Sądecka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych z Prokuratury Rejonowej w Limanowej oraz Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Sądeckie służby potwierdziły dla DTS24, że funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych realizowali czynności procesowe.

Jak już informowaliśmy o naszych ustaleniach – TUTAJ, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych po raz drugi wkroczyli do budynku KPP Limanowa. O zaistniałą sytuację zapytaliśmy przedstawicieli Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Zastępca Prokuratora Rejonowego Anna Kojs nie podaje daty podjętych działań. Przyznaje, że czynności miały na celu uzupełnienie materiału dowodowego. Wiemy również, że żądane materiały zostały wydane dobrowolnie.

– W toku prowadzonego w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu pod sygn. akt 4149-1.Ds.192.2023 postępowania przygotowawczego funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji w Krakowie, na podstawie postanowienia prokuratora o żądaniu wydania rzeczy, realizowali czynności procesowe w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. Czynności te miały na celu uzupełnienie materiału dowodowego we wskazanej sprawie. Żądane materiały zostały wydane dobrowolnie i nie było koniecznym przeprowadzenie czynności przeszukania – informuje Anna Kojs w odpowiedzi na zapytanie prasowe DTS24.

Czytaj także: Pilne! Trwają poszukiwania 13-letniej dziewczyny

Fot. Telewizja Limanowska

Reklama