Nowy Sącz powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Nowy Sącz powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Dla najaktywniejszych rowerzystów, którzy dołączą do wyzwania i będą „kręcić” kilometry dla Nowego Sącza, prezydent Ludomir Handzel przygotowuje atrakcyjne nagrody – za  największą liczbę przejechanych kilometrów, dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz za najlepszy wynik rodzinny. Od 1 czerwca do 16 sierpnia 2020 r., trwa oficjalny trening przed rywalizacją, zaś sama rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1  września i potrwa miesiąc.

Do oficjalnego treningu przystąpiło 29 miast: obok głównego organizatora – Bydgoszczy udział w zabawie biorą: Białystok, Chorzów, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jastrzębie-Zdrój, Kalisz, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Słupsk, Starogard Gdański, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek, Żory oraz grupa „Reszta Świata” czyli grupa dla osób, które chcą przyłączyć się do zabawy, a nie ma ich miasta na liście.

Aby aktywność treningowa, a później – konkursowa, została zarejestrowana, trzeba pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS – TUTAJ.Miasto, które wygra wrześniową rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. W wyniku edycji 2019 tytuł Rowerowej Stolicy Polski otrzymała NOWA SÓL.

Tak na trening zapraszają organizatorzy:

Ci, którzy pedałowanie mają we krwi, mogą przez kilkanaście tygodni kręcić kilometry dla swoich miast. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Nie pozostaje nic więcej tylko wsiadać na rower i włączyć bezpłatną aplikację.

W tym roku, rywalizacja z pewnością będzie zacięta. Organizator – miasto Bydgoszcz liczy na pobicie zeszłorocznego rekordu! Na liczniku rywalizacji rowerzyści z całej Polski wykręcili ponad 1,2 mln kilometrów! Czy stać ich na więcej? Z pewnością tak, a rywalizację podkręca fakt, że do zabawy dołączyło kilkanaście nowych miast. Czy debiutanci m.in. Nowy Sącz, Racibórz, Żory, Kalisz czy Starogard Gdański udowodnią, że w ich mieście rowery są na topie?  Z pewnością o utrzymanie tytułu rowerowego mistrza Polski będzie walczyła Nowa Sól, która do września może chwalić się zdobytym trofeum.

Trening startuje 1 czerwca i potrwa do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta, być może poznamy tych, którzy mają największą chrapkę na Puchar? Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji.

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Regulamin akcji: regulamin RSP 202

 

Reklama