KORONAWIRUS RAPORT – 2 czerwca

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 24 395 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 11 726 osób wyzdrowiało, a 1 092 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 241 osób, 40 zmarło, a 893 zostały uznane za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 129 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 10 w Małopolsce. Mowa o 7 kobietach i 3 mężczyznach, w wieku od 10 do 65 lat. 7 osób jest z powiatu suskiego, 2 osoby to mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, a 1 osoba jest z powiatu wielickiego. Spośród tych 10 osób trzy są hospitalizowane, natomiast pozostałe przebywają w izolacji.

W województwie małopolskim jest kolejnych 6 ozdrowieńców – 2 kobiety i 4 mężczyzn, w wieku od 5 do 58 lat. Po dwie osoby są z Krakowa i powiatu wielickiego, natomiast po jednej osobie jest z powiatu oświęcimskiego i myślenickiego.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 107 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Wśród zakażonych nie ma nikogo z województwa małopolskiego. Co więcej, we wcześniejszych raportach błędnie wskazano zakażenie u młodej kobiety z powiatu wielickiego, dlatego ze statystyk należało odjąć jedną osobę.

Mamy natomiast w Małopolsce czterech kolejnych ozdrowieńców – młodą kobietę, młodego mężczyznę, a także starszego mężczyznę z Krakowa oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu oświęcimskiego.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.