Nowy Sącz: pobiegną aby pomóc Mariuszowi

17-letni Mariusz Mrzygłód przyszedł na świat w 2000 r. w Nowym Sączu. Urodził się z nietolerancją białka. Byłby dziś pewnie radosnym, zdrowym dzieckiem gdyby nie dramatyczny epizod w szpitalu, gdzie trafił z powodu biegunki. Z niejasnych przyczyn dziecko przebywające pod opieką personelu medycznego zaczęło się dusić. Doszło do niedotlenienia mózgu. Chłopczyk zapadł w śpiączkę. Obudził się z niej, ale do dziś jest niepełnosprawny, całkowicie zdany na opiekę bliskich.

wsb3

To właśnie Mariuszowi poświęcony będzie II Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca oraz III Festyn Rodzinny na osiedlu Biegonice, który odbędzie się 24 czerwca (sobota) 2017 r. w godz. od 8.00 do 15.00 na terenie Stadionu KS Biegoniczanka, przy ul. Elektrodowej 49 w Nowym Sączu.

- Oprócz Mariusza mamy jeszcze pięcioro dzieci, które dzielnie pomagają w opiece nad bratem. Rehabilitacja przynosi efekty, choć postęp jest bardzo powolny. Mariusz nauczył się jeść, wyraża emocje, potrafi pięknie się śmiać, gdy jest szczęśliwy, a szczęśliwy jest wówczas, gdy nic go nie boli. Niestety takie dni nie zdarzają się często - zauważa mama Mariusza.  - Syn często choruje. Jest bardzo obolały i widać, że cierpi, choć nie może tego powiedzieć. Jedną z przyczyn cierpienia jest skolioza. Czekamy na termin operacji cierpiąc wraz z nim. Przydałby się też turnus rehabilitacyjny i specjalistyczny wózek - dodaje.

Na taki wydatek bez pomocy życzliwych ludzi rodzice Mariusza nie będą mogli sobie pozwolić. Pomóc chcą organizatorzy biegu oraz festynu. Podczas imprezy na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Będą gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, duża dmuchana zjeżdżalnia, pokaz kickboxingu w wykonaniu zawodników klubu HALNY, animacje, bitwy powietrzne modeli zdalnie sterowanych, prezentacja Strzelców, Mecz SP nr 14 kontra KS Biegoniczanka O Puchar Parafii Św. Wawrzyńca, grill oraz słodkie przekąski.

Imprezę objęli patronatem: prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ppłk Stanisław Laciuga i proboszcz parafii Św. Wawrzyńca ks. Piotr Lisowski.

Zgłoszenia na Bieg na stronie: www.biegniemy.com

24 czerwca odbędzie się również VII Bieg św. Rocha, o którym pisaliśmy TUTAJ

Fot. Stowarzyszenie Sursum Corda, z arch. TKKF Dąbrówka. 

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.