Nowy Sącz: nowy dworzec MPK za dwa lata

Nowy Sącz: nowy dworzec MPK za dwa lata

Za dwa lata ma być gotowy nowy dworzec MPK przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Budynek będzie nowoczesny i funkcjonalny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z pełnym zadaszeniem peronów. Przetarg ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Przygotowania trwają. 

– Trwają prace nad przygotowaniem przetargu na wyłonienie wykonawcy przebudowy dworca – mówi Andrzej Górski, prezes sądeckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Nowy budynek będzie miał dwie kondygnacje. Będzie miał podstawę trójkąta z pełnym zadaszeniem peronów, w którym zostaną zastosowane duże świetliki dachowe doświetlające pasy ruchu komunikacji kołowej.

Powierzchnia budynku dworcowego – 641,80 m2 będzie funkcjonalnie wykorzystana.

Na parterze zaplanowano przestronną poczekalnię dla pasażerów wyposażoną w tablice dynamicznej informacji oraz biletomat, a także Punkt Obsługi Klienta i publiczną toaletę. Będzie również miejsce na lokale handlowe – dodaje prezes MPK.

Pierwsze piętro, do którego dostęp umożliwi przestronna klatka schodowa wraz z windą, wykorzystane będzie dla potrzeb MPK (monitoring, pomieszczenie techniczne, poczekalnia dla kierowców) oraz obsługi petentów.

Wykonana będzie też nowa nawierzchnia ulicy, peronów i chodników z wykorzystaniem nawierzchni bitumicznej oraz kostek betonowych.

– Cały dworzec zostanie przebudowany. Obsługa pasażerów będzie się odbywała pod zadaszeniem – podkreśla Andrzej Górski.

Wymiana pasażerów na sądeckim dworcu MPK położonym na przeciwko dworca PKP, jest bardzo duża. W związku z tym Andrzej Górski chciałby, aby dworzec pełnił funkcję węzła przesiadkowego.

– Będzie on integrował zarówno komunikację autobusową, między przewoźnikami miejskimi, jak i kolejową. Chcemy, aby dworzec był bardziej dostępny dla pasażerów – dodaje Górski.

Budowa nowego dworca MPK rozpocznie się w 2018 r. Koszt to kwota 9 mln zł.

MPK chce także zakupić nowe autobusy, o czym czytaj TUTAJ

Fot. UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.