Nowy Sącz: Nad Kamienicą powstanie psi park

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku chaszcze nad rzeką Kamienicą zostaną zagospodarowane. Powstanie bezpieczny wybieg dla czworonogów. Pierwszy sądecki psi raj będzie zlokalizowany w pobliżu mostu wiszącego, obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Właściciele i opiekunowie psów będą mogli dać im tutaj odrobinę wolności. W ogrodzonym parku zwierzęta będzie można spuścić ze smyczy i pozwolić nacieszyć się swobodą. 

wsb3

O stworzenie takiego miejsca zabiegał radny Krzysztof Ziaja.

Szacujemy, że świadomych właścicieli psów jest w Nowym Sączu około kilku tysięcy. Nieuporządkowany plac już niebawem zmieni się w psi wybieg. Osiemset metrów kwadratowych parku ogrodzimy siatkami panelowymi i podzielimy na dwie strefy: dla małych i dużych psów – mówi radny Krzysztof Ziaja.

Znajdzie się również miejsce na ławki, kosze na śmieci i psie odchody oraz pochylnię, hydrant z regulowaną poprzeczką, przeskok oraz słupki do slalomu. W tym momencie trwają prace związane z przygotowywaniem dokumentacji i przetargu.

Psi park to nie będzie psia ubikacja. To nie będzie miejsce gdzie trzy razy dziennie będzie można przyprowadzać psa, aby się załatwił. To będzie coś w rodzaju dodatkowego elementu standardowego spaceru. Zwierzęta w tym miejscu mają pierwszeństwo przed dziećmi, rowerzystami i ludźmi. Pies będzie mógł wykopać sobie dołek w piasku i to nie będzie żaden problem  – mówi Joanna Loesch, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia.

Miejsce spełniać będzie również funkcję socjalizacyjną dla zwierząt oraz bezpiecznego terenu, gdzie psy będzie można trenować. Jeśli okaże się trafionym pomysłem, być może powstaną kolejne psie parki w innych miejscach miasta.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]