Nowy Sącz: maczetą i siekierą chcieli sterroryzować obsługę baru

Wczoraj (26 października), około 20:30, w barze przy ulicy Szwedzkiej doszło do przepychanek między personelem lokalu, a dwoma klientami. Zostali wyproszeni, po czym wrócili we trzech z siekierą i maczetą. Chceli wyrównać rachunki.

Agresywni panowie grozili pracownikom pobiciem i uszkodzili siekierą drzwi wejściowe, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

 -Dyżurny sądeckiej policji, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wysłał w to miejsce kilka patroli wraz z psem tropiącym. Policjanci na podstawie podanych rysopisów wytypowali sprawców i już po kilkunastu minutach od zdarzenia zatrzymali ich na terenie miasta. Zabezpieczyli również niebezpieczne narzędzia, którymi mężczyźni posłużyli się do uszkodzenia mienia – informuje asp dr. Iwona Grzebyk- Dulak, oficer prasowy sądeckiej policji.

Sprawcy mają 23, 26, i 30 lat. W momencie zatrzymania mieli od 1,7 do 2,42 promila alkoholu w organizmie. Obecnie trzeźwieją w policyjnej izbie zatrzymań.

Jak informuje rzecznik, funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, ustalając okoliczności zdarzenia i motyw działania sprawców. Wstępne straty wynikające z tytułu uszkodzenia mienia właściciel lokalu wycenił na 9 tys. złotych.

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.