Nowy Sącz ma sześciu nowych posłów

Krzysztof Piekarski, Dawid Storch, Andrzej Siwek, Kacper Porębski, Klaudia Padula i Natalia Kunicka to uczniowie Gimnazjum nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Nowym Sączu,  którzy zdobyli sześć  mandatów poselskich na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. 1 czerwca młodzi sądeczanie zasiądą w sejmowych ławach na ul. Wiejskiej.

Wymienieni wyżej gimnazjaliści są laureatami Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji  IPN którego temat brzmiał: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.”

Młodzież pracowała w dwuosobowych zespołach.

Krzysztof Piekarski i Dawid Storch to duetktóry zasadził na skwerze między Szkołą Podstawową nr 3 a Gimnazjum nr 2 drzewko pamięci poświęcone Józefie Stefaniszyn oraz umieścił  tablicę pamiątkową informującą o jej zasługach. Krzysztof i Dawid uzyskali maksymalną liczbę punktów i są jednym z siedmiu najlepszych zespołów w Polsce. W nagrodę 13 i 14 maja wezmą udział w spotkaniu komisji XXIII sesji SDiM w Warszawie i będą przygotowywać treść uchwały na posiedzenie Sejmu.

Kacper Porębski i Andrzej Siwek  zainicjowali działania, których celem było nazwanie części Obwodnicy Południowej imieniem Żołnierza Wyklętego – Stanisława Pióro pseudonim Emir.

Klaudia Padula i Natalia Kunicka poczyniły starania, aby nazwać Zabytkowy Park Dworski  w gminie Łukowica imieniem Genowefy Kroczek, lokalnej bohaterki z czasów II wojny światowej – sanitariuszki i  łączniczki, która zginęła z rąk kolegi, któremu wcześniej uratowała życie.

Zespołem Krzysztofa i Dawida oraz Klaudii i Natalii opiekowała się Alicja Gałęziowska, a projektem Kacpra i Andrzeja – Ewa Bukalska.

fot. Gimnazjum nr 2

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.