Nowy Sącz – Lwowska, Prażmowskiego. Rusza drogowy remont

Nowy Sącz – Lwowska, Prażmowskiego. Rusza drogowy remont

Nowy Sącz, Lwowska

Już jutro (20 kwietnia) rozpocznie się remont skrzyżowania ulic: Prażmowskiego, Nowochruślickiej i Lwowskiej w Nowym Sączu. Wiązać się to będzie z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców.

Jak pisaliśmy TUTAJ, roboty nawierzchniowe miały ruszyć w marcu, jednak z powodu innych prac drogowych i zakorkowania miasta w okresie przedświątecznym remont skrzyżowania ,,obok Lidla” został przełożony.

Prace podzielone zostały na 8 etapów. W każdym z nich utrzymana zostanie przejezdność skrzyżowania ,,na wprost”. Na czas robót obowiązywał będzie jednak zakaz skrętu w lewo z ul. Prażmowskiego w ul. Lwowską w kierunku centrum miasta oraz z ul. Nowochruślickiej w ul. Lwowską w kierunku Gorlic.

Kierowcy muszą stosować się do zastępczej organizacji ruchu. Warto przemyśleć wcześniej, gdzie chcemy się udać i jakie alternatywne trasy należy w tym celu wybrać. Na przykład aby dotrzeć do centrum miasta od ronda Solidarności można skręcić w ulicę Nadbrzeżną, lub jadąc ulicą Kilińskiego, skręcić na rondzie pod szpitalem w prawo w ulicę Krańcową.

Jeśli natomiast chcemy ruszyć w kierunku Gorlic, możemy z ulicy Witosa skręcić w ulicę Barską, a z niej w Lwowską, aby na remontowanym skrzyżowaniu przejechać na wprost. Z kolei od strony ulicy Prażmowskiego powinniśmy skorzystać z możliwości skrętu w ulicę Długoszowskiego lub ,,Prażmowskiego Starą”, czyli za stacją Orlen.

Jak zaznaczają przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg, na „newralgicznych” skrzyżowaniach wprowadzono tablice informujące o preferowanym kierunku jazdy.

fot. ilustr. Google Street View

Share on twitter
Share on facebook