Nowy Sącz, Limanowa. Strażacy doskonalili się na wypadek ewentualnych ewakuacji na stokach (zdjęcia)

Nowy Sącz, Limanowa. Strażacy doskonalili się na wypadek ewentualnych ewakuacji na stokach (zdjęcia)

szkolenia, OSP, Nowy Sącz, sezon zimowy

Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów nowosądeckiego oraz limanowskiego zakończyli w miniony weekend szkolenia doskonalące z zakresu ewakuacji z kolei linowych. Wszystko z myślą o zbliżającym się wielkimi krokami sezonie narciarskim.

Marian Marszałek, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu w rozmowie z naszym portalem podkreśla, że przygotowywanie się do ewentualnych działań na stokach to zabezpieczenie przed niepożądanymi zdarzeniami w okresie zimowym.

– Zbliża się sezon narciarski. Czas zimowy to moment, w którym funkcjonują stoki. Jak co roku przygotowujemy się do ewentualnych działań. W naszego powiatu stosowne uprawnienia pozyskiwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowej. Wszystko ma związek z ewentualną ewakuacją zagrożenia na kolejkach linowych – mówi rzecznik PSP w Nowym Sączu Marian Marszałek.

Miejscem pozyskania uprawnień był Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Tematyka szkolenia obejmowała ewakuację podczas awaryjnego zatrzymania kolei, taktykę działań podczas ewakuacji, techniki dotarcia do poszkodowanych na kolei linowej oraz wszelkie techniki ratowniczo – ewakuacyjne w tym zakresie. Zajęcia praktyczne zostały przeprowadzone na obiekcie stacji narciarskiej Limanowa – Ski. Poniżej zdjęcia ze szkolenia.

Czytaj także: Posypały się nagrody i gratulacje. ,,Skalnik” od 40 lat zaszczepia miłość do folkloru…

Fot: KWPSP Kraków

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama