Nowy Sącz. Ławka przystankowa ,,widmo”. Strach usiąść

Nowy Sącz. Ławka przystankowa ,,widmo”. Strach usiąść

MZD, MPK Nowy Sącz, uszkodzona ławeczka

11 maja na przystanku przy ulicy Paderewskiego 40 Aleksandra Piechocińska uległa nieszczęśliwemu wypadkowi spowodowanemu, jak zaznacza, zaniedbaniami w utrzymaniu infrastruktury przystankowej. Kto odpowiada za stan ławeczek na przystankach?

– W oczekiwaniu na autobus linii nr 7 o godzinie 7:00 rano usiadłam na ławce i ławka się złamała. Upadłam, doznając licznych obrażeń. Mam na to świadków zdarzenia. Nie jestem osobą otyłą, toteż upadek nie był spowodowany obciążeniem ławki, tylko jakością materiałów z których jest wykonana – podkreśla sądeczanka.

Mieszkanka Nowego Sącza zaznacza, że ławka miała 2 szczeble, a powinna mieć 4. Dzisiaj pozostał tylko jeden szczebel. W tej sprawie skierowała pismo do prezesa MPK w Nowym Sączu, w którym podkreśla, że od pewnego czasu infrastruktura przystankowa jest zaniedbywana.

– Piszę do Państwa dopiero w dniu dzisiejszym, gdyż ze względu stan zdrowia i liczne obrażenia, które odniosłam, powodujące silne dolegliwości bólowe, wcześniej nie miałam na to siły – zwróciła się do nas Aleksandra Piechocińska.

Prezes MPK Jerzy Leszczyński w rozmowie z naszą redakcją zaznaczył, że za stan ławeczek nie odpowiada MPK. – Prezes MPK nie ma nic do ławeczek przystankowych, gdyż są one częścią infrastruktury Miejskiego Zarządu Dróg – skwitował szef sądeckiego MPK.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki przypomina, że kontrolą nad stanem czystości i technicznym przystanków, w tym koszy, szyb i ławeczek zajmuje się sądecka firma Eko-duo. Przekonuje jednak, że kontrola na przystankach odbywa się regularnie.

– Oprócz firmy Eko-duo pracownik merytoryczny MZD regularnie robi objazd po przystankach i sprawdza stan techniczny. Jeżeli ławka jest uszkodzona, to zamawiamy nową. Zawsze na początku roku organizujemy przetarg otwarty, zapytanie na dostawę koszy, ławek, szyb i informujemy dostawcę o konieczności dostarczenia ławeczki na dany przystanek – wyjaśnia Adam Konicki.

Jak zadeklarował, ławka jest już wykonana i zamontowana zostanie najpóźniej do poniedziałku, ale prawdopodobnie stanie się to jeszcze dzisiaj.

Aktualizacja: Ławka przystankowa została zamontowana w piątek, 13 maja.

Czytaj także: Sądeczanie skarżą się na godziny odwiedzin w szpitalu. Jest szansa na zmiany?

Fot. Aleksandra Piechocińska/ MZD

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.