Poszukiwany 15-latek okradł złom. Jego koledzy łup przynieśli do innego punktu tej samej firmy

Poszukiwany 15-latek okradł złom. Jego koledzy łup przynieśli do innego punktu tej samej firmy

Policja, złom, kradzież, 15-latek

15-latek okradł jeden z punktów skupu złomu w Nowym Sączu. Ze składu wyniósł elementy z mosiądzu oraz stare uszkodzone telefony komórkowe. Okazało się, że młodociany przestępca miał wspólników. 

Do zdarzenia doszło 8 maja. Około godziny 16.00 sądeccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z punktów skupu złomu w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Nieznany wówczas sprawca ze złomowiska wyniósł rzeczy o łącznej wartości  2 tysięcy złotych.

– W efekcie podjętych działań policjanci szybko ustalili sprawcę – był nim 15-latek, przy którym znaleźli skradzione telefony. Dodatkowo na jaw wyszło, że nieletni jest poszukiwany na podstawie decyzji sądu, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego na Podkarpaciu, w którym przebywał – poinformowała naszą redakcję Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Nastolatek nie miał dowodu tożsamości, a co za tym idzie – nie mógł sprzedać skradzionego złomu. O pomoc poprosił 20- latka i 39-latka. Mężczyźni nie sprawdzili i przynieśli skradziony złom do innego punktu tej samej firmy. Jak relacjonuje Izworska, sądeczanie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut paserstwa umyślnego, za co grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

– Z kolei 15-latek został przekazany pracownikom młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a o konsekwencjach, jakie poniesie, zdecyduje sąd. Materiały w tej sprawie zostaną w najbliższym czasie przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu – dodaje Aneta Izworska.

Czytaj także: Nowy Sącz. Ławka przystankowa ,,widmo”. Strach usiąść

Fot. arch. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.