Nowy Sącz. Groźby i kradzież na plantach. Ofiarą 15-latek

Nowy Sącz. Groźby i kradzież na plantach. Ofiarą 15-latek

rozbój

Podszedł do 15-latka przechodzącego przez park, zaczął mu grozić i żądał pieniędzy. Kilka godzin po zgłoszeniu był już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:30 w piątek, 27 stycznia, na miejskich plantach w Nowym Sączu. Nastolatek, słysząc groźby, oddał agresorowi 100 złotych, które miał przy sobie. Przestępca odszedł z pieniędzmi.

Policjanci zostali poinformowani o sprawie dopiero po czterech dniach. Wtedy to do komendy zgłosili się rodzice nastolatka i złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Funkcjonariusze podjęli odpowiednie czynności, a ich działania szybko przyniosły oczekiwany efekt. Już kilka godzin później mundurowi zatrzymali podejrzewanego mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta. 26-latek trafił do komendy.

– Wczoraj, tj. 2 lutego br. zatrzymany usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Sprawcy za rozbój grozi od 2 do 12 lat więzienia – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: W styczniu „zarabiał” na kradzieżach. Stanie przed sądem

Share on twitter
Share on facebook