Nowy Sącz: fitness, wycieczki i warsztaty kreatywności dla seniorów

Warsztaty z zakresu ćwiczenia kreatywności, troski o czyste powietrze, zajęcia fitness i ciekawe wycieczki - takie atrakcje przygotowano dla uczestników warsztatów, które organizuje dla seniorów Katolickie Centrum Edukacji Kana w Nowym Sączu. 

dts

Spotkanie organizacyjne odbędzie się już jutro.

- W planach mamy ćwiczenie asertywności. Chcemy nauczyć seniorów, jak mówić "nie", na przykład kiedy odbierają jakiś podejrzany telefon od fałszywego "wnuczka". Spotkają się również z rzecznikiem praw konsumenta oraz policjantem - mówi dyrektor Kany, Grzegorz Tabasz.

Starsi mieszkańcy naszego regionu będą mogli również udział w ciekawych wycieczkach, m.in. Muszyny czy Piwnicznej. Kana zaprasza do udziału w projekcie seniorów w wieku 60 +, zamieszkujących Nowy Sącz oraz Powiat Nowosądecki.

 

W planie są następujące moduły:

KULTURA - wycieczka do Niedzicy i wycieczka do Szczawnicy

EDUKACJA -  pięć interaktywnych zajęć warsztatowych prowadzonych kolejno przez: przyrodnika, lekarza, ratownika medycznego, historyka, policjanta.

ZDROWIE - zajęcia nordic-walking lub zajęcia w klubie fitness.

 

Ilość miejsc jest ograniczona - o przyjęciu do projektu decyduje miejsce zamieszkania i kolejność zgłoszeń. Zapisy osobiste w sekretariacie Centrum KANA.

O aktywnych seniorach pisaliśmy również: Nowy Sącz: maszerowanie lepsze niż leniuchowanie 

Fot. Tatiana Biela, Kana Nowy Sącz. 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.