Biskup Władysław Bobowski odznaczony medalem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej

Biskup Władysław Bobowski odznaczony medalem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej

Nigdy nie otrzymałem medalu, bardzo dziękuję – takimi słowami ks. biskup Władysław Bobowski skomentował uhonorowanie go medalem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej, który wręczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch.

– To dla mnie wielki zaszczyt – mówi ks. biskup Władysław Bobowski, który obchodzi w tym roku 60-lecie kapłaństwa i 42-lecie posługi biskupiej. – Zawsze miałem sentyment do Nowego Sącza oraz Tropia, gdzie się urodziłem. Jak tylko zdrowie na to pozwala – chętnie odwiedzam rodzinne strony.

– Jest ksiądz biskup wybitną postacią i niezwykle skromnym człowiekiem –mówi Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

Ks. bp dr Władysław Bobowski urodził się w 1932 roku w Tropiu. Przez lata opiekował się młodym pokoleniem seminarzystów, pełniąc m.in. funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Był animatorem rozwoju duchowego młodych. Zainicjował organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, zwanego „Wakacjami z Bogiem”. Dzięki niemu w diecezji tarnowskiej powstała i rozwinęła się Dziewczęca Służba Maryjna.

fot. Starostwo Powiatowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.