Biskup Władysław Bobowski odznaczony medalem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej

- Nigdy nie otrzymałem medalu, bardzo dziękuję – takimi słowami ks. biskup Władysław Bobowski skomentował uhonorowanie go medalem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej, który wręczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch.

To dla mnie wielki zaszczyt – mówi ks. biskup Władysław Bobowski, który obchodzi w tym roku 60-lecie kapłaństwa i 42-lecie posługi biskupiej. – Zawsze miałem sentyment do Nowego Sącza oraz Tropia, gdzie się urodziłem. Jak tylko zdrowie na to pozwala – chętnie odwiedzam rodzinne strony.

- Jest ksiądz biskup wybitną postacią i niezwykle skromnym człowiekiem –mówi Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

Ks. bp dr Władysław Bobowski urodził się w 1932 roku w Tropiu. Przez lata opiekował się młodym pokoleniem seminarzystów, pełniąc m.in. funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Był animatorem rozwoju duchowego młodych. Zainicjował organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, zwanego „Wakacjami z Bogiem". Dzięki niemu w diecezji tarnowskiej powstała i rozwinęła się Dziewczęca Służba Maryjna.

fot. Starostwo Powiatowe

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.