Nowy Sącz: dzwonnica na Placu Kolegiackim będzie wyburzona. A na plac będzie jeździć winda

Dzwonnica przy nowosądeckiej Bazylice św. Małgorzaty zniknie z Placu Kolegiackiego. Zostanie wyburzona, a w jej miejscu zostanie zbudowana plenerowa scena, która ma pełnić dwie funkcje: estrady na potrzeby parafialnych koncertów i ołtarza polowego. Parafia otrzymała na ten cel  13,5 mln zł. unijnej dotacji z puli Regionalnego Programu Operacyjnego.

WSB2020

Dofinansowanie pozwoli także na bardziej aktywny udział w życiu miasta osobom z niepełnosprawnością ruchową – dzięki budowie specjalnej windy ulokowanej na skarpie”  czytamy w komunikacie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki windzie miasto zyska pozbawiony barier, łatwy dostęp z parkingu znajdującego się u podstawy skarpy na Plac Kolegiacki i do pobliskiego Rynku.

Dzwony zostaną przeniesione. Miejsce dla nich zostanie przygotowane we fragmencie muru obronnego, który zostanie podwyższony.

Prace związane z realizacją projektu mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Potrwają dwa lata.

Fot. Iwona Kamieńska

my way

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.