Ratują nasze majątki i życie. Teraz oni potrzebują wsparcia. Zbierają na wóz pożarniczy

Strażacy ochotnicy ze wsi Głębokie (gmina Piwniczna-Zdrój) zbierają pieniądze na remont swojego samochodu lub na nowy wóz pożarniczy. Trudno zliczyć, ile razy ratowali już majątki, a nawet życie mieszkańców okolicy. Podczas pożaru, wypadku drogowego, powodzi i w wielu innych przypadkach, to zazwyczaj oni pierwsi docierają na miejsce i wyciągają pomocną dłoń w walce z żywiołami lub podejmują próbę ratowania gasnącego życia. Strach pomyśleć, że może braknąć odpowiedniego sprzętu i z tej przyczyny mogą nie dotrzeć na czas...

Aby druhowie z OSP Głębokie mogli wykonywać swoją służbę i bez obaw wyruszać na kolejną akcję, potrzebują wsparcia ludzi dobrego serca. Nie mają pieniędzy na remont wozu pożarniczego, o nowym już przestają marzyć...

wsb3

"Po wielu próbach zdobycia funduszy na zakup lub remont samochodu pożarniczego postanowiliśmy zwrócić się do WAS - ludzi sprzyjających OSP Głębokie. Próbowaliśmy pozyskać środki z różnych źródeł i grantów m.in. : MSWiA, MS, KGPSP , ale zawsze jest potrzebny wkład własny i tu zaczynają się "schody" - piszą strażacy.

Tłumaczą, że gmina jest tak zadłużona, że nie jest w stanie ich wesprzeć. Remont wozu to koszt około 185 tysięcy. Chcąc kupić nowy pojazd średniej wielkości, musieliby mieć około 700 tys. zł. Taka kwota przekracza ich możliwości finansowe.

- Mamy nadzieję, że samochód, który uda nam się sfinansować będzie naszą i Waszą chlubą! Będzie sprawnie i pewnie służył naszej społeczności. Zwracamy się do WAS, bo każdy grosz się liczy i przybliża nas do celu. RAZEM możemy więcej - apelują druhowie.

Swoją prośbę kończą cytatem z piosenki ,,Silna lina" zespołu LUXTORPEDA.

"Razem jesteśmy siłą, osobno, jakby nas nie było. Skałą jesteśmy razem, jedność to być naprawdę... Wiele słabych nici RAZEM to jedna silna lina!!!

Wszystkim darczyńcom dziękują za okazane serce i wsparcie.

My również dołączamy się do apelu i wierzymy, że dzięki Wam w prezencie dostaną odnowiony lub całkiem nowy wóz strażacki.

Ślijcie apel w świat!

Środki można wpłacić klikając w poniższy link

Zrzutka na wóz strażacki OSP Głębokie

Poniżej możecie poznać historię jednostki.

GŁĘBOKIE – Ochotnicza Straż Pożarna

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.