Nowy Sącz: czerwone róże dla świętej od spraw beznadziejnych

Postaci św. Rity sądeczanom chyba przedstawiać nie trzeba. W kościele katolickim czczona jest jako święta od spraw trudnych i beznadziejnych, patronuje również matkom oraz wszystkim kobietom. Parafia Matki Bożej Niepokalanej w naszym mieście to jeden z najmłodszych ośrodków kultu św. Rity w Polsce. Od kilku miesięcy sądeczanie mogą odwiedzać ogród świętej, w którym zasadzono róże i winogrona.

wsb3

Kult św. Rity w naszym mieście zapoczątkowało poświęcenie obrazu świętej  22 maja 1993 roku. Obraz namalowany przez Bernarda Wójcika to wierna kopia obrazu świętej znajdującego się w Cascii we Włoszech. Obraz ufundowała Janina Habela – Juin, jako wotum wdzięczności za łaski otrzymane od Boga przez wstawiennictwo św. Rity, w tym odzyskanie przez Polskę pełnej niepodległości w 1989 roku.

W drugi czwartek każdego miesiąca o godz. 18.00 odmawiana jest w nowosądeckim kościele Matki Bożej Niepokalanej nowenna do świętej Rity, w czasie której odczytywane są prośby i podziękowania. A co roku 22 maja, w dzień wspomnienia świętej, sprawowane są msze św., w czasie których błogosławi się róże, jeden z atrybutów świętej.

 fot. T.B.

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.