Nowy Sącz: chór Scherzo zaprasza na koncert pieśni religijnych

Nowy Sącz: chór Scherzo zaprasza na koncert pieśni religijnych

Utwory muzyki dawnej z okresu od 1800 do 1950 roku, utwory współczesne oraz wybrana pieśń ludowa. Taki właśnie repertuar przygotował dla sądeczan chór Scherzo, który zaprasza 2 lipca na koncert w kościele OO Jezuitów. Odbędzie się on o godz. 17.40 i stanowi próbę generalną przed wyjazdem młodych chórzystów do Grecji na Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej.

Festiwal odbędzie się w mieście Perveza, w dniach od 6 do 6 lipca, a sądecka młodzież zmierzy się z 30 chórami z całej Europy.

Chór „Scherzo” po raz pierwszy weźmie udział w tym prestiżowym konkursie i zaprezentuje się w dwóch kategoriach: chórów kameralnych (18 osób) i młodzieżowych (33 osoby) – mówi dr Andrzej Sitek, dyrygent chóru.

Regulamin festiwalu wymaga przygotowania repertuaru obejmującego utwory z muzyki dawnej, okresu 1800-1950, współczesne oraz pieśń ludową swego kraju. I taki właśnie repertuar będzie można usłyszeć przed i po wieczornej mszy św.

Najpierw wystąpi chór kameralny prezentując 6 utworów, a później cały chór wykona drugi program konkursowy. Będzie to koncert inaugurujący obchody Jubileuszu 30-lecia działalności zespołu, a zarazem próba generalna przed wyjazdem.

Wyjazd do Grecji odbędzie się w dniach 03-13 lipca br. Program podróży obejmuje również zwiedzanie krajów bałkańskich. Projekt, przygotowany we współpracy z firmą „Wactur”, realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

fot. chór Scherzo

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.