Nowy Sącz. Co to był za koncert! Pałac Młodzieży świętuje 70-lecie

Nowy Sącz. Co to był za koncert! Pałac Młodzieży świętuje 70-lecie

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, 70-lecie

Koncertem uczczono 70-lecie istnienia Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Początkowo był to Dom Harcerza. Placówka już dla kilku pokoleń młodych sądeczan stanowi centrum szlifowania talentów. Jej historia sięga lat 50. ubiegłego wieku. Już wtedy Pałac był miejscem, gdzie młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje.

Pierwszy koncert jubileuszowy odbył się dzisiaj, 20 stycznia, o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Drugi zaplanowano na 30 stycznia (również na godz. 17.). Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy regionu. Na scenie ponownie zaprezentują się wychowankowie Pałacu i zapewne, patrząc przez pryzmat dzisiejszego koncertu, ponownie zachwycą gości. Wejściówki można odebrać w sekretariacie Pałacu Młodzieży. 

W Pałacu Młodzieży rozwijane są talenty wokalne, teatralne, taneczne, plastyczne. Krzewiona jest również miłość do folkloru. W latach 50-tych ubiegłego wieku do Domu Harcerze przybywali młodzi ludzie, by kształtować swoje pasje i talenty. Wówczas zajęcia odbywały się przy ulicy Długosza 11, a później przy ul. Jagiellońskiej 14. Z Jagiellońskiej Pałac Młodzieży przeniósł się do obecnej siedziby. Przez 70 lat przewinęło się przez niego dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży. Obecnie w placówce działa około 160 kół zainteresowań, a w zajęciach uczestniczy ponad 2000 dzieci i młodzieży.

Zobaczcie jak Pałac Młodzieży świętował swój jubileusz. Fotorelację dla Was przygotowała Arbresha Gornaci.

Wywiad z dyrektor Pałacu Młodzieży dotyczący jubileuszu i historii Pałacu znajdziesz klikając TUTAJ

Czytaj także: Bobowa. Jasełka kilku pokoleń

Fot. Arbresha Goranci 

Share on twitter
Share on facebook