Nowy Sącz, Chełmiec: kierowca lexusa i bmw pomylili zwykłą ulicę z autostradą

Nowy Sącz, Chełmiec: kierowca lexusa i bmw pomylili zwykłą ulicę z autostradą

Mandat i 10 punktów karnych to „zdobycz” dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością 125 km/h. Zagwarantowali sobie tez trzymiesięczną przerwę od jazdy na fotelu kierowcy, ponieważ sądeccy policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

Policjanci sądeckiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, jadąc 125 km/h. Kierowca lexusa przejeżdżał przez Chełmiec z prędkością większą o 75 km/h niż dopuszczalna, z kolei kierujący BMW na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h, jechał o 65 km/h za szybko. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej obu kierowców. Mieszkaniec powiatu limanowskiego oraz sądeczanin za popełnione wykroczenia zostali ukarali wysokimi mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali im również prawa jazdy na trzy miesiące” – informuje podkom.  Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Jeżeli mimo zakazu kierowcy nadal będą prowadzić, to okres  zatrzymania uprawień wydłuży się do 6 miesięcy, natomiast, gdy w wydłużonym czasie zatrzymania prawa jazdy w dalszym ciągu będą łamać wydaną decyzję administracyjną, zostaną im cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (a dodatkowo odpowiedzą za przestępstwo z art. 180 a kk., za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Share on twitter
Share on facebook