Łabowa. Znęcał się nad żoną i zaatakował policjantów

Łabowa. Znęcał się nad żoną i zaatakował policjantów

55-latek z gminy Łabowa znęcał się nad swoją żoną i zachował się agresywnie wobec interweniujących policjantów. Został tymczasowo aresztowany, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nawojowej zostali skierowani do jednego z domów w gminie Łabowa w poniedziałek, 17 maja.

– Na miejscu mundurowi zastali nietrzeźwego agresywnego 55-latka, który, nie zważając na obecność funkcjonariuszy, ubliżał oraz groził swojej żonie. Ponadto, gdy policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, ten zaczął kierować swoją agresję także w ich stronę – relacjonuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Mieszkaniec gminy Łabowa został zatrzymany i trafił do sądeckiej komendy. Kiedy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzuty ,,znęcania się nad rodziną, znieważenia interweniujących policjantów oraz zmuszania ich przemocą do zaniechania prawnej czynności podczas interwencji”. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto wczoraj (19 maja) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook