Nowy Sącz: będzie pomarańczowy światłowód

Prezydent miasta Ryszard Nowak podpisał z firmą telekomunikacyjną Orange Polska porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju sieci światłowodowej.Operator zobowiązał się, że jeszcze w tym roku obejmie swoim zasięgiem 13 600 gospodarstw domowych na terenie Nowego Sącza. Koszty inwestycji w całości pokryje firma Orange.

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu  to jak dostęp do wody czy do powietrza – mówi Ryszard Nowak. – Inwestycja służyć będzie nie tylko mieszkańcom, ale także firmom i innym zainteresowanym podmiotom. Są w Nowym Sączu jeszcze „białe plamy” w dostępie do Internetu i mam nadzieję, że dzięki temu porozumieniu zostaną one ostatecznie zlikwidowane.

Firma Orange w ramach planu na lata 2016 – 2018 zamierza objąć zasięgiem sieci światłowodowej ponad 3,5 mln gospodarstw domowych. W Nowym Sączu w perspektywie trzech najbliższych lat dostęp do sieci oferowanej przez firmę ma uzyskać ponad 15 tys. odbiorców. Inwestycja będzie realizowana etapami i obejmie zarówno wysoką, jak i niską zabudowę. Rozpocznie się w okolicach ul. Lwowskiej i na osiedlu Gorzków.

Jesteśmy otwarci na sugestie władz miasta w kwestii wskazania nam obszarów ważnych z punktu widzenia interesów miasta, przedsiębiorców i mieszkańców – mówi Leszek Gajewski, dyrektor komercyjny Orange Polska na region Małopolski. – Na naszej stronie internetowej będzie można zgłosić chęć posiadania Internetu światłowodowego, a firma raz z tygodniu będzie sprawdzać plany i elastycznie reagować na zgłaszane potrzeby.

Jak podkreśla prezydent Nowak – podpisane dziś porozumienie nie ma charakteru komercyjnego i nie blokuje innych potencjalnych inwestorów w ich działaniach na terenie miasta.

fot. TB

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.