Nowy Sącz. Alkohol pod chmurką wbrew prawu… Interwencji przybywa

Nowy Sącz. Alkohol pod chmurką wbrew prawu… Interwencji przybywa

1486 interwencji – tyle razy w ubiegłym roku byli wzywani strażnicy miejscy tylko w sprawie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. To aż 274 interwencje więcej niż w 2022 roku.

Więcej – to słowo, którym można podsumować porównanie rok do roku interwencji straży miejskiej związanych ze spożywaniem alkoholu w sposób niezgodny z prawem. W porównaniu do 2022, w 2023 było więcej interwencji, więcej mandatów i pouczeń oraz więcej wniosków do sądu.

Strażnicy Miejscy we współpracy z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu kontrolowali każde zgłaszane przez mieszkańców miejsce na ,,mapie zagrożeń”. Ponadto interweniowali gdy stan osób po nadmiernym spożyciu alkoholu stwarzał zagrożenie dla otoczenia bądź nich samych. W ubiegłym roku straż podjęła aż 787 działań związanych z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. 8 razy konieczna była fachowa opieka pogotowia ratunkowego.

Kryptonim ,,ALKOHOL”

W ubiegłym roku w aktywne zwalczanie skutków nadmiernego spożywania alkoholu włączyła się również Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu. Raz w miesiącu prowadziła ona działania pod kryptonimem ,,ALKOHOL”, w ramach których prowadzono akcje kontroli trzeźwości kierowców i nie tylko. W raporcie KMP za 2023 rok autorzy wyszczególniają konkretne liczby osób oraz placówek poddanych kontroli:

,, skontrolowano 240 placówek prowadzących sprzedaż alkoholu,
skontrolowano 78 lokale gastronomiczne, gdzie podawany jest alkohol,
 wylegitymowano 2206 osób,
ukarano mandatami karnymi 2427 osób,
zastosowano środki pozakarne wobec 988 osób”

 

 

fot. prt sc Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Nowym Sączu za rok 2023/pixabay

Czytaj też:

Jest koncepcja na rewitalizację terenu wokół mofety w gminie Muszyna [FOTO]

Reklama