Nowy Sącz. 37-latek przyłapany na gorącym uczynku. Grozi mu do 10 lat więzienia

Nowy Sącz. 37-latek przyłapany na gorącym uczynku. Grozi mu do 10 lat więzienia

Narkotyki, Nowy Sącz

Ponad 200 gramów marihuany posiadał 37-letni nowosądeczanin. Sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę tuż przed świętami. Może spędzić za kratami nawet 10 lat.

Do zatrzymania doszło 22 grudnia na jednej z ulic Nowego Sącza. Podczas kontroli osobistej okazało się, że podejrzany ma przy sobie 50 gramów marihuany.

,,Następnie, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sądeczanina, policjanci znaleźli różnego rodzaju opakowania, w których znajdował się susz roślinny. Po przebadaniu i zważeniu zabezpieczonego suszu okazało się, że sądeczanin posiadał łącznie ponad 200 gramów marihuany” – informuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mieszkaniec Nowego Sącza trafił do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Za to grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

,,Tymczasem prokurator zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji” – dodaje komisarz Basiaga.

Czytaj także: Naściszowa. Przez kilka godzin będzie zamknięty wjazd do Nowego Sącza

Fot. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook